forum kredytowe

Wędkarski Drawno

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda jak również czas roku nie jest przeszkodą do doskonalenia swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli wejść na lód i podejmowanie swojego pragnieniu.

Wędkarski Białogard

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz popularniejsze. Jeśli chcemy dołączyć do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim wizerunkiem i parametrami z tych, stosowanych w terminie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka pragnie być wysoko mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednakże w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede wszystkim krótsze od standardowych. Wynika zatem z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej marnowania na drogę, jak dzieje się to latem. Musi stanowić natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb siedzących w zbiorniku. Ważnym istnieje jeszcze jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest branie zimą żyłek kolorowych – traktowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem zbliżonym do normalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Białogard

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające życie i holowanie ryby. Zimowe błystki cechują się przede wszystkim ostrymi połyskującymi barwami lub wysokim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki bywają także nacinane tak, by w momencie ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zawiera się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, przydatne w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą traktowane są zarówno przynęty jak również zanęty o określonym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest dobrze większa niż w terminie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze może być się naszym nowym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Białogard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.