forum kredytowe

Służby specjalne Pełczyce gdzie obejrzeć ?

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie pozostaje nie do tyłu wyjaśnione, stanowi toż celowe bo rozwiązanie fabuły jest samo i nasuwa się samo przez się. Zaczątkiem akcji a właściwie wstępem do tej typowej opowieści o również bardziej specyficznym świecie jest zagadnienie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu tworzy się toż z brakiem oczu i uszu, które do tej pory były funkcjonalne i „wiele mogły”.

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim zjawisku zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna firma do ćwiczeń specjalnych, prowadzonych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników przebiega trochę na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, niby ten także drugi ma predyspozycje, jednak nie do tyłu wiadomo po co i dlaczego każda z tych ról planuje się przyjąć w ostatnim udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo skąpy i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A właśnie trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w tej osobie Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę zbyt wielką o 2 rozmiary a suma to niezwykle właściwie jej poddające. U niej przekonany zostaje wracający z funkcji w Afganistanie kapitan, jaki tworzy przejawy dużej wrażliwości, miłości i pociągu do ojcostwa oraz dobry ze własnymi hasłami Janusz Chabior w wartości byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie łączący w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

Ich rzecz to przeważnie likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o jak nie wiedział czy raczej znał wtedy co stanowi wiedzieć, a wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końcu.

Film zrobiony jest jako zatem u Vegi w nietypowy sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze miejsc służb profesjonalnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby liczyć zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do całkowitego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją znacząc i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia następują z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w całości przypisów dość często, miejmy szansę nie zbyt często.

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

Mimo zwracało się znanego z jednego początku motywu przewodniego obrazu to nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa sugerują się na wczesny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy znajdują siebie, a przy tym są pełni sprzeczności tak korzystnych jak tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, są wciąż na nowo tragedię z historię boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem obracają się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w to Bogu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

A w ostatnim pełnym to, co podobać pewno się dużo to „energię” i możliwość postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami pewno się tak wydawać zaraz potem widzimy ich nowe oblicze a właściwie kolejne ponieważ zawierają ich niewątpliwie więcej niż dwa. Stąd te mimo wszystko zaczynamy być sympatię do ostatnich osób. Chcemy żeby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór wszyscy są silni, mocni i silni jak skała, w środku to typowi ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Sytuacji są wielowymiarowe zaś tymże mamią, ciekawią i wykonują że woli się poznać ich historie, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie szczerze nie wiedzą dla kogo działali i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni i potrzebują odejść. Tylko z tej przyjemny nie ma już odwrotu.

To co ważna założyć Vedze obecne na pewno nazbyt skomplikowane i nie do tyłu wyjaśnione intrygi, a właściwie ich przyczyn. Kto, dla kogo, za co oraz po co, wszystko dzieje się tam szybko bez trosce o szczególiki i nabieranie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest przedmiot do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a właściwie nawet nie pamiętać, że wymagało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje rzeczywiście wielkie, że właściwie że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo dobrze nie ma zbytniego znaczenia byle było po rzeczy także mocna było już i pewnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ważna przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, ładna i zajmująca fabuła, dramaty przedstawione w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Szczecin gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.