forum kredytowe

Pożyczki pod zastaw mieszkania Biały Bór bez bik

Banki deklarują, że znacznie przychylniej podchodzą do zatrudnionych w oparciu o umowę o dzieło niż dotychczas parę lat temu. Wbrew to starający się o kredyt hipoteczny muszą brać się z bardziej trudną procedurą niż w przypadku umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Dobra bez bik

Umowa o dzieło na stałe wpisała się w pejzaż rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę sytuację współpracy, aby nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online

Lombard online

Zapoznają się do niej więcej sami pracownicy – są to przede każdym mieszkańce wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w części idealni klienci w oczach banku, jeżeli idzie o wysokość dochodów. Są więc duże perspektywy na danie kredytu hipotecznego. Z dodatkowej strony, z pomoce na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują innego rodzaju obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod uwagę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie elementy, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty i historię kredytową. Przed zawarciem karty kredytowej zapyta nas również o staż na bazie umowy o dzieło. Najczęściej komunikuje się o minimum roku, niektóre instytucje wymagają stażu jedynie półrocznego, inne i aż dwuletniego. Dłuższy czas uzyskiwania dochodów to podstawowa różnica między podejściem banków do umowy o rzecz także o dzieło.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne przygotowuje się podejście do przerw w uzyskiwaniu zatrudnienia – wciąż nie powinno ich trwań w ogóle, zagraża to bowiem regularnym płatnościom ze strony klienta; bankom zależy przede całym nie tyle na konkretnym przychodzie, co na stabilizacje w jego sprawianiu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Miejmy również, że technologii w wybranych bankach pozwolą na uwzględnienie w procesie starania się o kredyt hipoteczny ograniczonej liczby zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w przypadku tzw. freelancingu może pokazać się dość kłopotliwe.

Dużym problemem może istnieć natomiast udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o dzieło podpisywane są co miesiąc – na różne kwoty, często z pozostałymi firmami, trudno więc prognozować, kiedy będą wyglądały przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością i pomocne jest zaświadczenie od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z pomoce na zdrowszą miarę podmiotów – może istnieć otwarte.

Pod uwagę weźmy zarówno to, że banki w różnoraki rodzaj ustalają zysk netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co świadczy, że analizowana kwota będzie prostsza niż myślała na obecne wysokość naszego wynagrodzenia.

Wymienia się, że około 1/3 wszystkich chodzących Polaków osiąga przychody z urzędu umowy o dzieło i działania. To łatwe, że banki muszą otworzyć się na kolejny klient klienta – nie siedzącego na kartę o pracę, jednak mogącego pochwalić się dość dużymi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje wydają się iść im na rękę. Nie zawsze musimy więc rezygnować z marzeń o swym „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.