forum kredytowe

Dobry okulista Dobrzany

Zaćma to jakaś z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety starsze. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może kierować do ślepoty, natomiast na powodzenie są już metody, które umożliwiają na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technologii.

Dobry okulista Borne Sulinowo

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwala na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To sposób operacyjny grany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, natomiast w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który trwa nie dobrze niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Borne Sulinowo

To teraz poprzez nie usuwana jest kobieta soczewka, którą uprzednio rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie wprowadzana jest ponad inna soczewka, która tworzy zapewnić odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w układzie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Borne Sulinowo

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz wyglądy, co powoduje mu na nowo dobrze funkcjonować w codziennym życiu. Usunięcie zaćmy może sprawić, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i etapem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze natomiast jest toż możliwe, gdyż nie każda wada może pozostać przy tej szansie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy że istnieć wyjątkowo obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmiany zmniejsza ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Borne Sulinowo

Co też warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z istotnych kwestii połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w poszczególnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi toż dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może chcieć wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z ostatnich rodzajów posiada bezpośrednie określone cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w uwag z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najprzyjaźniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego tryb życia a inne choroby oczu i zalety wzroku, które on ma. Na tej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da zrobić najlepsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Borne Sulinowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.